was successfully added to your cart.

Už dávno tomu není tak, že by fádní ponožky měly být ukryté pod nohavicí a značka LØVE+FUN SOCKS to moc dobře ví. S cílem nabídnout zákazníkům nevšední barevné kousky se spojila s grafickým designérem Vratislavem Peckou a společně poslali do výroby originální kolekci. A kdo vlastně je Vratislav Pecka neboli @Posterlad? Zeptali jsme se ho na pár otázek.

Jak jsi se ke grafice / designu vlastně dostal?

Jeden dnes už můj úhlavní kamarád, kterého jsem poznal na florbale, dělal videa a mně se to strašně líbilo. Přirozeně jsem začal dělat videa taky a v době bez YouTube nebo Facebooku byla potřeba si udělat webové stránky. Nějaké jednoduché jsem si navrhnul, to se líbilo známým, začal jsem dělat stránky i pro ně a časem jsem se dostal ke grafice jednotných vizuálních stylů firem a eventů a už jsem u grafiky zůstal.

Můžeš nám říct něco o kolekci, kterou jsi navrhl pro LØVE+FUN SOCKS?

Když mě LØVE+FUN SOCKS oslovili, neměl jsem s designem textilu toho druhu žádné zkušenosti. Několikrát jsem dělal grafiku na trička, ale to je v zásadě úplně jiný typ práce. Myslím, že si mě všimli na základě mých plakátů, které už druhý rok pod přezdívkou PosterLad dělám pro zábavu a postuju na Instagram. Snažím se hodně pracovat s různými vzory a asi tenhle styl se jim líbil. Kolekci pro Love Fun Socks jsem se tedy snažil dělat přesně tímhle stylem a vždy taky tak, abych si ten daný návrh dokázal představit i na sobě. Myslím, že ty, které nakonec prošly do výroby, jsou opravdu ty nejlepší a nemůžu se dočkat, až se začnou prodávat a třeba je na někom někdy uvidím.

Kde jsi čerpal inspiraci při tvorbě kolekce pro LØVE+FUN SOCKS?

Inspiraci jsem čerpal především ze svých plakátů, které už jsem zmínil, jelikož to bylo asi to, co LØVE+FUN SOCKS ke mně přivedlo. Jako čert kříži jsem se vyhýbal podobnosti s konkurenčními značkami ponožek, snažil jsem se o unikátní designy, rozeznatelné od ostatních.

Je nějaký konkrétní vzor z kolekce tvůj nejoblíbenější?

Nevím, jestli můžu říct, který vzor je můj nejoblíbenější, jelikož jako autor těch návrhů za nimi vidím tu práci, spíš než nějakou estetickou hodnotu. Kdybych si ale měl vybrat, na které se těším, jsou to ty s černobílými vlnkami a pak ty s paprikami.

Jak by vypadaly ponožky, které by měly zobrazovat tvou osobnost?

Asi by to byly staré ponožky barvy kůže s občasnou šedinou a několika děrami 🙂

Máš u nás nebo i v zahraničí oblíbeného designera / výtvarníka?

U nás se mi moc líbí práce Jana Kalába. V zahraničí bych potom určitě řekl Vasjen Katro, Morag Myerscough nebo Paula Scher.

Jakým způsobem relaxuješ? Co tě baví ve volném čase?

Nejradši relaxuju děláním těch plakátů. Proto jsem je začal dělat. Na Xbox už jsem trochu starý, tak jsem si našel smysluplnější aktivitu. Rád taky chodím běhat a poslední dobou jsem lehce propadl golfu.

Nová kolekce ZDE.