was successfully added to your cart.

Barevné ponožky se v posledních letech staly pro muže velmi trendovým módním doplňkem. Jsou dokonce tak populární, že existuje jejich měsíční předplatné. Stejně tak, jako když si předplatíte časopis, vám každý měsíc do schránky chodí jeden barevný pár. Skoro to vypadá, že dny obyčejných bílých ponožek jsou sečteny.

S nárůstem jejich popularity se však objevuje i otázka: “Jak je nosit?”

Máme pro vás několik stylových tipů, pokud jde o výběr vhodných barevných ponožek pro jakýkoliv outfit.

1. Slaďte své ponožky a kalhoty

Chcete-li soudržnější oblečení, snažte se přizpůsobit ponožky svým kalhotám. Najděte takový pár ponožek, který má stejnou základní barvu jako kalhoty, nebo v sobě má alespoň podobné odstíny jako vaše kalhoty. Například modré ponožky dobře fungují s modrými džíny a šedé ponožky dobře ladí s béžovými plátěnými kalhotami. Je však jasné, že nošení barevnějších a vzorovaných ponožek je mnohem zábavnější – nebojte se experimentovat s bláznivými vzory a atypickou barvou, ale zůstávejte ponožkama na zemi!

2. Neukazujte toho moc

Další trend v pánské módě je neustále klesající délka pánských kalhot. Muži si lemují kalhoty stále výš a výš a pak ukazují víc a víc ze svých ponožek. Určitě je dobré dávat si pozor, aby výsledek nepůsobil spíše jako špatný fit, než záměr. Ujistěte se, že vaše kalhoty jsou lemované na vhodnou délku. Vaše originální ponožky pak pouze doplní již tak skvělý outfit.

3. Pozor na kolizní barvy

Zatímco velmi jasné a barevné ponožky jsou nyní normou, dejte si pozor, aby ponožky ladily barevně se zbytkem vašeho oblečení. Například, pokud máte na sobě olivově zelené plátěné kalhoty, dejte ruce pryč od jasně červených ponožek (pokud zrovna nejsou třeba Vánoce – to je všechno odpuštěno). Když se ponožky příliš tlučou se zbytkem vašeho oblečení, celý outfit může vypadat hloupě.

4. Volte své vzory moudře

Pokud máte jiné prvky ve vašem oblečení, které jsou velmi výrazné, může být rozumné se vzorům na ponožkách zcela vyhnout.

5. Kdy se barevným ponožkám raději vyhnout

Pokud se oblékáte na formální příležitost, která vyžaduje smoking, barevným ponožkám se zcela vyhněte. Mohou totiž způsobit, že oblečení bude vypadat lacině. Příliš extravagantní ponožky na slavnostní akci také mohou působit nezrále a nemístně. Rozpoznejte příležitost!

6. Nechte své ponožky zářit

U nošení barevných ponožek jde o ukázání osobnosti a zpestření všedního oblečení. Nebojte se vyzkoušet nové věci – co nejhoršího se může stát? S několika výjimkami většina ponožek, které najdete, může být přizpůsobena téměř jakémukoli oblečení. Najděte i vy pár, který vás vystihuje. Koneckonců, “Abychom byli nenahraditelní, vždycky musíme být jiní.”