was successfully added to your cart.

Máte dnes na sobě ponožky? Važte si toho. Ne vždy si lidé tento luxus totiž mohli dovolit. A že se občas jedna z páru ztratí v pračce, berte s nadhledem. Alespoň si nemusíte balit nohy do zvířecí kůže, ale stačí pouze objednat barevné ponožky LOVE FUN SOCKS.

1.

A jak je to teda s nošením ponožek v dobách dávno minulých? Lidé si obalovali nohy zvířecí kůží a obvazovali kolem kotníků tak, aby jim “ponožky” vůbec držely na nohou. Později v Egyptě, kolem roku 300-500 n.l., již můžeme najít záznamy o ručně pletených vlněných ponožkách s mezerou na prsty, aby je bylo možné nosit i do tehdy tolik populárních sandálů. Kolem roku 1000 n.l. byly ponožky nošeny především bohatými lidmi a to se změnilo až zhruba o 500 let později společně s vynálezem šicího stroje. Ponožky mohly být vyrobeny rychleji a tak si jich mohlo užívat čím dál tím víc lidí.

2.

Hedvábí, bavlna, vlna, bambus, nylon, elastan a spandex jsou všechno rozdílné materiály používané k výrobě ponožek. Existují také různé typy a styly: nadkolenky, podkolenky, kotníkové ponožky, sportovní ponožky lépe vstřebávající pot, koupací ponožky pro děti i dospělé, nebo třeba ponožky do letadla, aby nohy netrpěly otoky.

3.

Velmi oblíbené po celém světě jsou taky prstové ponožky. V Japonsku jsou známé již po staletí pod názvem Tabi. Sahají nad kotníky a mají mezeru mezi palcem a ostatními prsty. Nosí je muži i ženy společně s tradiční obuví zóri, geta apod. Tabi jsou také neodmyslitelně spojeny s tradičním japonským oblečením — kimonem. Umožňují lehce vklouznout do žabek a zároveň chrání nohu před sluncem.

4.

Věděli jste, že chodidla jsou jednou z nejvíce se potící částí vašeho těla? Každé z nich dokáže denně uvolnit až 250 ml potu! Ponožky nám pomáhají pohlcovat pot, takže nohy zůstávají suché a v teple. Pokud se však nohy zahřejí a navlhnou, rozrůstají se na nich bakterie, a to je důvod, proč občas nohy smrdí jako starý zrající sýr. Ewww. No není lepší si pořídit do zásoby čisté a veselé ponožky LOVE FUN SOCKS?