was successfully added to your cart.

Svatba je velkou událostí pro každý pár. Tradiční nebo alternativní, svatba by měla odrážet společná přání a styl páru. Ve většině případů velká část plánování připadá na nevěstu a ženich musí dodržovat dané instrukce. Koordinace jeho svatebního oblečení s nevěstou by však měla být společným rozhodnutím. Pro formální svatbu ženich pravděpodobně volí oblek s korsáží barevně koordinovanou s květinou nevěsty. Další velmi důležitý barevný detail je stužka na květině a korsáži, která by měla odpovídat barevnému tématu svatby.

Muži tak nemají velký prostor pro rebélii. O to víc se mohou odvázat při výběru ponožek. Aktuální trend uvolněných, neformálních svateb, nahrává nápadu stejně zvolených barevných ponožek pro ženicha a jeho družbu. Zatímco během obřadu mohou být ponožky relativně skryté, následnému svatebnímu focení dodají zcela jiný rozměr.

Kombinací se dá vymyslet hned několik. Například ženich a jeho družba mohou obléct ponožky se stejným vzorem – puntíkaté, pruhované, avšak různě barevné. Dalším způsobem jak okořenit daný dresscode je vzít si ponožky ve stejném barevném odstínu, avšak s rozlišným vzorem – například jasně zelené ponožky s pruhy, obrázky, kostkou nebo fleky. Pokud chcete, aby svatební fotografie byly opravdu super, zvolte jako téma superhrdiny.

Další zábavnou možností je sladit ponožky s obuví nevěsty, pokud má na sobě netradiční pohodlnou a funky obuv. Pod její okouzlující formální šaty může schovat pár barevných Converse tenisek. Opět tak v průběhu obřadu bude za tradiční nevěstu a během focení se může odvázat.

Zapomeňte na čistě bíle ponožky a najděte takovou barvu či vzor, které se budou hodit k tématu celé svatby a propojí tak mužskou část svatebního dne.

Snažte se vyhnout obecné chybě – kravata, kapesníček do klopy, smokingový pás a ponožky ve stejné barvě. Budete vypadat jako když jste svému vzhledu věnovali minimální úsilí, i když to ve skutečnosti může být právě naopak.

A jak docílit té správné koordinace všech zúčastněných? Začněte již u pozvánky. Rozešlete oznámení o Vaší svatbě společně s hezky zabalenými ponožkami a kravatou. Tímto způsobem budete mít postaráno o malý, ale důležitý detail. V den D pak zaručeně vykouzlíte nejeden úsměv na tváři svatebčanů.