Jak nosit barevné ponožky

[:cs]

Barevné ponožky se v posledních letech staly pro muže velmi trendovým módním doplňkem. Jsou dokonce tak populární, že existuje jejich měsíční předplatné. Stejně tak, jako když si předplatíte časopis, vám každý měsíc do schránky chodí jeden barevný pár. Skoro to vypadá, že dny obyčejných bílých ponožek jsou sečteny.

S nárůstem jejich popularity se však objevuje i otázka: “Jak je nosit?”

Máme pro vás několik stylových tipů, pokud jde o výběr vhodných barevných ponožek pro jakýkoliv outfit.

1. Slaďte své ponožky a kalhoty

Chcete-li soudržnější oblečení, snažte se přizpůsobit ponožky svým kalhotám. Najděte takový pár ponožek, který má stejnou základní barvu jako kalhoty, nebo v sobě má alespoň podobné odstíny jako vaše kalhoty. Například modré ponožky dobře fungují s modrými džíny a šedé ponožky dobře ladí s béžovými plátěnými kalhotami. Je však jasné, že nošení barevnějších a vzorovaných ponožek je mnohem zábavnější – nebojte se experimentovat s bláznivými vzory a atypickou barvou, ale zůstávejte ponožkama na zemi!

2. Neukazujte toho moc

Další trend v pánské módě je neustále klesající délka pánských kalhot. Muži si lemují kalhoty stále výš a výš a pak ukazují víc a víc ze svých ponožek. Určitě je dobré dávat si pozor, aby výsledek nepůsobil spíše jako špatný fit, než záměr. Ujistěte se, že vaše kalhoty jsou lemované na vhodnou délku. Vaše originální ponožky pak pouze doplní již tak skvělý outfit.

3. Pozor na kolizní barvy

Zatímco velmi jasné a barevné ponožky jsou nyní normou, dejte si pozor, aby ponožky ladily barevně se zbytkem vašeho oblečení. Například, pokud máte na sobě olivově zelené plátěné kalhoty, dejte ruce pryč od jasně červených ponožek (pokud zrovna nejsou třeba Vánoce – to je všechno odpuštěno). Když se ponožky příliš tlučou se zbytkem vašeho oblečení, celý outfit může vypadat hloupě.

4. Volte své vzory moudře

Pokud máte jiné prvky ve vašem oblečení, které jsou velmi výrazné, může být rozumné se vzorům na ponožkách zcela vyhnout.

5. Kdy se barevným ponožkám raději vyhnout

Pokud se oblékáte na formální příležitost, která vyžaduje smoking, barevným ponožkám se zcela vyhněte. Mohou totiž způsobit, že oblečení bude vypadat lacině. Příliš extravagantní ponožky na slavnostní akci také mohou působit nezrále a nemístně. Rozpoznejte příležitost!

6. Nechte své ponožky zářit

U nošení barevných ponožek jde o ukázání osobnosti a zpestření všedního oblečení. Nebojte se vyzkoušet nové věci – co nejhoršího se může stát? S několika výjimkami většina ponožek, které najdete, může být přizpůsobena téměř jakémukoli oblečení. Najděte i vy pár, který vás vystihuje. Koneckonců, “Abychom byli nenahraditelní, vždycky musíme být jiní.”

[:en]

Colorful socks have become trendy fashion accessory for men in recent years. They are so popular that there are sock companies that offer monthly subscriptions. It’s just like subscribing to a magazine, one colorful pair of socks is delivered to your mailbox every month. It almost seems that the days of ordinary white socks are long gone.

However, with the increase in popularity, the question arises: how do you wear them?

We have a couple of style tips for you when it comes to choosing the right color of socks to go with any outfit.

Matching socks and trousers

If you want a more cohesive outfit, try to match your socks to your trousers. Find a pair of socks that have the same basic color as your pants or have at least shades similar to your pants. For example, blue socks work well with blue jeans and gray socks match well with beige trousers. However, it is clear that wearing more colorful or patterned socks is much more fun – don’t be afraid to experiment with crazy patterns and atypical colors!

Don’t show too much

Another trend in men’s fashion is the constant shortening of length of men’s trousers. With men’s trousers being shorter you can see more of the sock. It is certainly good to be careful not to end up looking like you are wearing the wrong size trousers rather than wearing a funky outfit. Make sure your pants have the appropriate length. Your socks should only complete an already great outfit.

Beware of opposing colors

While very bright and colorful socks are now the norm, make sure your socks match the color of the rest of your clothing. For example, if you are wearing olive-green trousers do not combine them with bright red socks (unless it’s Christmas – then all is forgiven). If your socks are too much in contrast with the rest of your clothes, your whole outfit may end up looking silly.

Choose your patterns wisely

If you have other elements in your clothing that are very distinctive, it can be wise to avoid patterns.

When to avoid colorful socks

If you dress for a formal occasion that requires a tuxedo, avoid colorful socks. They can make your clothes look cheap. Extremely extravagant socks at a festive event can also seem immature and inappropriate. Pick your moments!

Let your socks shine

Wearing colorful socks is showcasing your personality and it makes your everyday clothes look more interesting. Do not be afraid to try new things – what’s the worst that can happen? With a few exceptions, most socks you’ll come across can be worn with almost any outfit. Find a pair that suits your personality. After all, “In order to be irreplaceable one must always be different.”

[:]